מיטות אשפוז

חשיבותן של מיטות אשפוז

מיטות בית חולים הן יותר מסתם מקום מנוחה לחולים. הן מהוות מרכיב מכריע בתשתית של שירותי הבריאות, ותפקידן לספק למטופלים נוחות, בטיחות והקלה בזמנים שלעיתים קרובות אינם פשוטים עבורם. מיטות אלו הופכות עבור אנשים רבים למקום בו הם נמצאים במשך רוב היום ועבורם זהו הכלי החשוב ביותר בחייהם. מיטות אשפוז שמצליחות לשלב פונקציונאליות עבור המטופל והמטפל מסייעות בתהליך ההחלמה ובכך הופכות לחלק חשוב לא פחות מכלים רפואיים אחרים אשר לרוב נותנים להם תשומת לב רבה יותר.

סוגי מיטות אשפוז

ניתן לסווג את המיטות לסוגים שונים בהתבסס על פונקציונליות ומטרה:
מיטות סטנדרטיות – אלה הן המיטות הנפוצות במחלקות הכלליות שבבתי החולים ומספקות תכונות בסיסיות כמו כוונון גובה ומעקות צד לבטיחות למניעת נפילות ועזרה בעלייה למיטה.
מיטות טיפול נמרץ – מיטות אלו מצוידות בתכונות מתקדמות לניטור וטיפול בחולים וכן ניתן לחבר אליהן לרוב ציוד רפואי מקיף. בדגמים מסוימים ישנה מערכת גלגלים המסייעת להסיע את המיטה בקלות ובמהירות.
מיטות סיעודיות – מיטות אלו נועדו לזמני אשפוז ארוכים ואף לבתים פרטיים. מיטות סיעודיות הן בעלות עיצוב ביתי יותר וכוללות מזרנים איכותיים ועבים המתאימים לאשפוז הממושך.
מיטות רחצה – מיטות אלו מכוסות בד חסין למים וניתן לקלח עליהן את המטופל מבלי להקימו וסיכון בריאותו.
ישנם עוד מספר רב של דגמי מיטות אשפוז הנועדו לצרכים ספציפיים וכך תמיד ניתן למצוא את המיטה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

בחירת המיטה הנכונה

בחירת מיטת אשפוז נכונה היא החלטה הדורשת התייחסות מדויקת הן לצרכים הספציפיים של המטופל והן לדרישות הכוללות של המטפל/בית החולים. מיטות אשפוז חייבות להתאים למצב הרפואי של המטופל, בין אם זו מיטה סטנדרטית לטיפול כללי, מיטת טיפול נמרץ עם מערכות ניטור מובנות או מיטות ייעודיות לאוכלוסיות חולים ספציפיות כגון ילדים או קשישים. בנוסף, יש לשקול גורמים כגון נוחות, בטיחות, עלות ותאימות לציוד רפואי קיים. במקרים מסוימים, תכונות מתקדמות טכנולוגית עשויות להיות רצויות לניטור וטיפול משופרים של המטופלים אך באחרים אין בהן כל צורך. האיזון בין הגורמים השונים הללו מחייב גישה המערבת אנשי מקצוע רפואיים, חולים ואפילו בני משפחותיהם כדי להבטיח שהמיטה שנבחרה מייעלת את תוצאות הטיפול ואת היעילות הכוללת של שירותי הבריאות.