כסאות רחצה לנכים

מה הם כסאות רחצה לנכים וקשישים

כסאות רחצה לנכים הם מכשירי ישיבה שתוכננו במיוחד על מנת לאפשר לאנשים בעלי אתגרי ניידות או שיווי משקל להתקלח בצורה בטוחה ועצמאית. כיסאות אלה כוללים בדרך כלל משטחים מונעים החלקה, יכולות כיוונון גובה והתאמות אישיות שונות אחרות לצרכים של כל לקוח. כיסאות אלו שימושיים גם בבתים פרטיים בהם אדם נכה או מבוגר יכול להיעזר בהם על מנת להשתמש במקלחת רגילה באופן עצמאי, וגם בבתי חולים ובתי אבות בהם מטפלים יכולים לסייע למטופלים להגיע בקלות אל המקלחת ולסייע להם להתקלח או לאפשר להם מקלחת באופן עצמאי ובפרטיות.

סוגי כסאות רחצה

כסאות רחצה לנכים וקשישים מגיעים בצורות ובגדלים שונים, ומציעים מגוון פונקציות. הסוגים הנפוצים כוללים:
כסאות מקלחת סטנדרטיים – אלו כסאות בסיסיים עם רגליים ומושב אשר מציבים בתוך המקלחת ומאפשרים ישיבה יציבה ללא חשש מהחלקה.
ספסלי מקלחת – אלו הם גרסאות מוארכות של הכיסאות והם עשויים לספק יותר מקום למי שזקוק לתמיכה נוספת.
כסאות מקלחת ניידים – כיסאות אלו נישאים על גלגלים (בדומה לכיסא גלגלים) ובעזרת ניתן להתנייד בקלות מחדר לחדר ובלי צורך ללכת ממקום למקום. בעת שהייה במקלחת ניתן לנעול את גלגלי הכיסא ולמנוע תזוזה. כסאות מקלחת עשויים בדרך כלל מחומרים קלים ועמידים במים כמו אלומיניום ופלסטיק, המעניקים להם קשיחות ומונעים חלודה. המושב עשוי להכיל חורים קטנים לניקוז מים ודגמים מסוימים כוללות חור המאפשרת שימוש באסלות או סירי לילה מבלי צורך לקום מהכיסא.

שיקולים בבחירת כסאות רחצה לנכים

בעת בחירת כסאות רחצה לנכים וקשישים יש לקחת בחשבון מספר גורמים. הראשון שבהם הוא הגודל וקיבולת המשקל. יש לוודא כי הכיסא יכול לשאת אדם מבוגר לאורך זמן ושמיקום המשענות והידיות תואם גם כמו למבנה הפיזי. השני, רמת הנגישות. יש לשקול כיצד המשתמש ייכנס וייצא מאזור המקלחת. ספסלי העברה או כיסאות גלגלים עשויים להיות הטובים ביותר עבור אלה עם אתגרי ניידות משמעותיים. השלישי, איכות החומר. יש לקנות כיסאות של חברות מובילות ומוכרות ולוודא כי החומרים אכן עמידים במים וקלים לניקוי למניעת קורוזיה ועובש. לבסוף יש לשקול גם את עניין המחיר. דגמי כסאות הרחצה לנכים משתנים גם במחיר, ותמיד ניתן למצוא אפשרות שמתאימה לתקציב שלכם מבלי להתפשר על איכות ובטיחות.