איך לבחור כיסא גלגלים ממונע

בחירת כסא גלגלים היא אחת הפעולות הקריטיות בחייו של אדם נכה, במידה והחלטת לרכוש כסא גלגלים ממונע, שים לב לכמה פרטים שיהפכו את הרכישה לקלה ומתאימה לך:

למי הכסא מיועד?

הנקודה החשובה ביותר בקניית כסא גלגלים ממונע היא התאמת הכסא לקבוצת הגיל אליה שייך הקונה.

אם הקונה הוא קשיש, הפרמטרים לרכישה שונים מאלו של ילד קטן או אדם צעיר. חשוב לבחור את הכסא המתאים לגיל ולשגרת החיים של האדם שישתמש בו.

כדאי לחשוב על שגרת היומיום, לאן צריך להגיע ומה המאפיינים של סביבת המגורים – סביבה כפרית בעלת שבילים צרים, כמו קיבוץ, סביבה עירונית עמוסה באנשים וכדומה ולהתאים את גודל הכסא למאפיינים אלו.

בחירת סוג הכיסא

צעד נוסף בדרך לרכישת כסא גלגלים ממונע הוא בחירת סוג הכסא. קיימים שלושה סוגי כסאות גלגלים ממונעים: כסא גלגלים ממונע בעל הנעה אחורית, כסא גלגלים ממונע בעל הנעה מרכזית וכסא גלגלי ממונע בעל הנעה קדמית. חשוב להתייעץ עם הרופא שלך כדי לוודא שבוחרים את הכסא המתאים ביותר ליכולותיך. אם אתה נוהג לנסוע ולטייל, כדאי לבדוק שכסא הגלגלים מתאים בגודלו לנסיעה ונשיאה במכונית.

בחר את המנוע המתאים לפעולות אותם אתה מבצע ביומיום – במידה ואתה נמצא בנסיעות רבות, או חולף דרך רחובות בהם עליות ומורדות, חשוב להתאים את המנוע ולמצוא כסא בעל מנוע חזק יותר. במידה ואינך נוסע מרחקים ארוכים או דרך רחובות תזזיתיים, ניתן להסתפק במנוע פחות חזק.

עלויות הכסאות

מחירי הכסאות הם כמובן פקטור חשוב בבחירת הכסא הממונע הנכון לך. אם תקציבך מוגבל או לחילופין אם הוקצב לך סכום לרכישת הכסא על ידי גוף כלשהו, חשוב לשקול את כל הגורמים שצוינו קודם לכן ולמצוא כסא שיתאים לתקציבך או לסכום אותו הקצתה לך חברת הביטוח המממנת או כל גוף אחר שלקח על עצמו את רכישת הכסא. אל תתפשר על איכות הכסא!

על חשיבותם של כסאות גלגלים

כסאות גלגלים כבר שנים רבות נחשבים למעין כרטיס כניסה למרחב הציבורי עבור אנשים הלוקים באיזושהי נכות שאיננה מאפשרת להם להתנייד בצורה חופשית. מוגבלויות אלו לרוב מזוהות עם בעיות המשפיעות על הגב, על שיווי המשקל ועל הרגליים.

בעקבות השימוש הרב לאורך ההיסטוריה כולה באותם אמצעים, לא מעט אנשים טועים ורואים בהם מכשירים מאד פשוטים שבסך הכל החליפו להם את הרגליים בארבעה גלגלים. אולם בפועל כסא גלגלים הוא בגדר יצירה הנדסית מורכבת שפותחה ויותרה על ידי מומחים וחלקם מכילים אופציות שונות מעבר למה שנראה לעין.

כיצד לבחור כסא גלגלים?

כסא גלגלים נחשב לחלק בלתי נפרד מהשגרה היום יומית של בעליו וכתוצאה מכך עליו לכלול כמה תכונות פיזיות שיסייעו לו להתנייד ולעבור בצורה נוחה ופשוטה יחסית בתנאי שטח שונים החל ממשטחים בנויים ומדרכות וכלה בשטחים ודרכים בתי סלולות.

בחירת כסא גלגלים אם כן חייבת לקחת בחשבון את היצרנים המובילים בתחום על מנת להבטיח שכל רכיבי הכסא ובפרט הגלגלים עצמם יהיו איכותיים במידה מספקת, שכן האיכות מהווה את הגורם המכריע אשר קובע את מידת הנוחות בשימוש היומיומי של הכסא.

אחריות

אחריות היא גורם חשוב בעת רכישת כסא גלגלים ממונע. חשוב לוודא שיש אחריות על הכסא, כיוון שהוא אמור לשרת אותך במשך תקופת זמן ארוכה. בדוק שהאחריות כוללת תיקונים מסוימים, אחזקה שוטפת וכדומה ובדוק מראש מה קורה כשתקופת האחריות מסתיימת.

טווח השימוש של הבטריה חשוב גם כן.

חשוב לזכור, רכישת כסא גלגלים ממונע היא דבר חשוב לנוחות ולאיכות החיים של הקונה, לכן הבחירה בחברה ותיקה, שמלווה אותך בתהליך הרכישה, מייעצת ומוסרת מידע, היא בחירה קריטית.