מיטות אשפוז / סיעודיות

מיטות סיעודיות ואשפוז לשימוש בתי חולים ומוסדות

ניווט מהיר בעמוד

מיטות אשפוז הן חלק בלתי נפרד מבתי החולים. הן משמשות חולים רבים אשר מתאשפזים בבתי חולים מסיבות שונות וכוללות מספר פונקציות שימושיות אשר מאפשרות אשפוז יעיל ונוח יותר.

בימינו, קיימים סוגים רבים של מיטות אשפוז.


המיטות שלנו

סוגים שונים של מיטות אשפוז / סיעוד

מיטות סיעוד סטנדרטיות מגיעות במידות של 2 מ' על תשעים ס"מ וכוללות משטח שכיבה שמסוגל לעלות ולרדת לגבהים של ארבעים ס"מ ושמונים ס"מ מגובה הרצפה. מיטות אלו מתאימות לאנשים בעלי משקל של עד מאה ושבעים ק"ג. עבור אנשים ששוקלים למעלה מכך יש לייעד מיטה סיעודית מיוחדת בעלת יכולת נשיאה של עד מאתיים חמישים ק"ג. מיטות סיעוד מסוימות מאפשרות להורידן לגובה של עשרים ס"מ בלבד מן הרצפה ומתאימות בעיקר לאנשים בעלי קושי מיוחד לקום מן המיטה.


מיטה סיעודית

מיטה סיעודית נועדה לענות על צרכים של מטופלים (ביניהם מבוגרים, חולים, נפגעי תאונות או מחלות) הזקוקים לטיפול סיעודי בביתם. החזרה של המטופל מבית החולים הביתה, מלווה בקשיים, חששות ודאגות. עם מיטה סיעודית נוחה, תהליך השיקום יעבור במהרה וללא קשיי נוחות. מטופלים רבים הזקוקים לטיפול סיעודי, נאלצים להעביר את רוב זמנם ללא יכולת לצאת מהבית, לרבות מטופלים החווים קושי בתנועה. על המיטה הסיעודית להיות נוחה, ניידת ולהתאים לצרכי המטופל כמו צפייה בטלוויזיה או שימוש במחשב, אכילה וכמובן שינה. לרוב, הצורך במיטה סיעודית הוא לטווח קצר ומאפשר למטופל לעבור למיטה רגילה תוך מספר חודשים.


מיטות סיעודיות מגיעות עם גלגלים מובנים המעניקים ניידות ומאפשרים להזיז את המיטה ממקום למקום מבלי שהמטופל יצטרך להתאמץ. הן כוללות מעקה בטיחות הניתן להורדה והרמה, וכן מנגנון הרמת הראש, הגב, הרגליים או מצב ישיבה המעניק למטופל נוחות מקסימלית בזמנים שונים של היום. מיטה סיעודית מצוידת במזרן נגד פצעי לחץ כדי להבטיח שהות ארוכה על המיטה ללא שום השלכות. מיטה סיעודית איכותית שאושרה על ידי מכון התקנים ומלווה בתו תקן, תאפשר טיפול טוב ומהיר מצד המטפלים ותבטיח טיפול איכותי למטופלים.


 • מיטה סיעודית בעלת מעקה בטחון, גב מתכוונן ומגוון מצבי שימוש לנוחות מרבית.
 • המיטה מגיעה עם גלגלים המאפשרים ניידות והזזה ללא מאמץ.
 • מזרן מיוחד המבטיח שהות ארוכה ללא השלכות.
 • המיטה אושרה על ידי מכון התקנים הישראלי.

מיטה סיעודית חשמלית

מטופלים המגיעים למצב סיעודי, חווים קושי בביצוע פעולות יומיומיות פשוטות. הקושי הזה גורם לעיתים לתחושת תסכול וייאוש. מיטה סיעודית חשמלית יכולה למנוע תחושות אלו, להקל על חייהם של מטופלים סיעודיים ולתרום לתהליך השיקום שלהם, לתחושת העצמאות ולנוחות מירבית אותה הם צריכים. מיטה סיעודית חשמלית מצוידת במנגנון המאפשר הרמה והורדה של המיטה באמצעות שלט בלבד, החוסך מהמטופל את הצורך לזוז או לבצע פעולות שיקשו עליו ויאטו את תהליך השיקום. למטופלים אחרי ניתוח, לרוב, אין את היכולת להתנהל ברמה שהיו רוצים, ועל כן מיטה סיעודית חשמלית יכולה לענות להם על הצרכים ולהיות להם לעזר.


 • אפשרות להתאמת גובה בהתאם לצרכי המטופל.
 • המיטה מגיעה עם גלגלים המאפשרים ניידות והזזה ללא מאמץ.
 • כוללת מקום לאחסון חפצים של המטופל.
 • מנגנון נעילה בטיחותי.

מיטות אשפוז

שהייה בבתי חולים יכולה להיות חוויה לא נעימה. המטופלים במקום שונה, רחוק ממה שהם רגילים וממה שעושה להם טוב וכן נמצאים במצב בריאותי שמונע מהם להיות בבית שלהם, בחדר שלהם ולישון על המיטה שהם מכירים כל כך טוב. לכן, כדאי ומומלץ לעשות כל מה שאפשר על מנת לגרום למטופלים במקומות אלו הרגשה טובה ונוחה. מיטות אשפוז בנויות לתת מענה לבתי חולים, מרפאות ובתי אבות. הן מצוידות במנגנון הרמה והורדה חשמלי להקלה על המטופל, משענת גב, מצב ישיבה וכמובן גלגלים המאפשרים ניידות וניתנים לנעילה. במידת הצורך, ניתן לחבר מוט אינפוזיה.


 • מגני צד מתכווננים בהתאם לצורך.
 • מצב ישיבה ושכיבה.
 • גלגלים מובנים המאפשרים ניידות.
 • מנגנון הרמה חשמלי.

הטיפים שלנו

 • בטיחות - בדקו שאתם רוכשים את המיטה הבטוחה ביותר בשוק. השוק רווי במיטות ברמות איכות שונות, לכן יש לבדוק אישורים המעידים על האיכות והבטיחות שבשימוש במיטה.
 • התייעצו עם הצוות הרפואי - במטופלים אשר רוכשים לביתם מיטה שכזו יש להתייעץ עם הצוות הרפואי, לשאול ולקבל המלצות כדי לרכוש את המיטה המתאימה ביותר למצב המטופל.
 • ידני או חשמלי - ניתן לכוון את המיטה למספר מצבים שונים. צריך לבדוק האם המטופל, או מי שמטפל בו, יכול לשלוט במיטה בקלות או שכדאי לבחור במיטה עם מנגנון חשמלי.
 • שכירה או רכישה - במידה והמיטה לא תשמש אתכם זמן ממושך, יש לשקול השכרה של המיטה כדי לחסוך בעלויות.
 • התאמה אישית - כדאי לבדוק שהמיטה מתאימה לכם מבחינת הרוחב, הגובה והמשקל שלכם, לפעמים יש צורך בשינויים של המיטה או המזרון כדאי לשפר את הנוחות של המטופל.

שאלות נפוצות


האם שהייה ממושכת על המיטה עלולה לפגוע בגב שלי?

מיטות סיעודיות יכולות להתכוונן למספר מצבי ישיבה/שכיבה ובכך למנוע תנוחה אחת קבועה. בנוסף, המיטות מגיעות עם מזרן מיוחד נגד פצעי לחץ על מנת למנוע כל נזק או אי נוחות בשהייה ממושכת על המיטה.


האם יש צורך בכוח פיזי כדי לתפעל את המיטה?

לחלוטין לא. מיטות סיעודיות בנויות מתוך ידיעה שהמטופל נמצא במצב שלא מאפשר לו לבצע פעולות יומיומיות, אפילו הפשוטות ביותר, ועל כן ניתן לתפעל את המיטה בקלות. המיטות מצוידות במנגנונים שמקלים על התפעול, והחשמליות שבהן מגיעות עם שלט שעוזר למטפל ולמטופל לשנות מצבי שימוש בלי להפעיל כוח.


מה ההבדל בין מיטה סיעודית למיטה רגילה?

מיטה סיעודית נועדה לענות על צרכים של מטופלים הנמצאים במצב סיעודי ונזקקים לעזרה. חלקם לא מסוגלים ללכת, חלקם לא יכולים להזיז גפיים עליונות או תחתונות וחלקם במצב שלא מאפשר להם לקום מהמיטה. מיטה סיעודית איכותית מצוידת במנגנונים שיעזרו למטופל עם פעולות כמו ישיבה ושכיבה, ומזרון שמונע נזקים בעת שהייה ממושכת, מה שלא ניתן למצוא כיום במיטה רגילה.


האם כל מיטה סיעודית מתאימה לי?

בהתאם למצבו של המטופל הסיעודי, ניתן לכוון את המיטה על מנת להבטיח נוחות והתאמה מקסימלית. יש לקחת בחשבון מגבלויות ויכולות של המטופל כדי לוודא שהמטופל מקבל את הטיפול והציוד הנדרשים לו.


למה חשוב תו התקן ברכישת מיטת סיעוד?

מטרתה של מיטת הסיעוד היא ללוות את המטופל בתהליך השיקום שלו, להקל על פעולות שהוא מבצע במשך היום וכמובן להבטיח את בריאותו. מיטה סיעודית שלא אושרה על ידי מכון התקנים, ככל הנראה לא בטיחותית ולא תתן מענה למטופל שמבקש את הציוד הדרוש לו. כדי להבטיח את בריאותו של המטופל, יש לוודא שהמיטה תקינה ומאושרת על ידי מכון התקנים.


האם המיטה מתאימה לאנשים כבדי משקל?

המידות הסטנדרטיות מתאימות לבעלי משקל של עד 170 ק״ג. לאנשים שמחפשים יכולת נשיאה גבוהה יותר, ניתן לייעד מיטה מיוחדת המאפשרת נשיאה של עד 250 ק״ג.

חדשות ומבצעים

מבצע החודש!

 • מיטות רחצה
  מיטת רחצה הידראולית מאלומיניום HI-LO דגם: OPT-789

  חברת קפל קל מציעה מגוון מיטות רחצה.
  מיטות ברזל מגולוונות / אלומיניום.
  אפשרויות לגובה קבוע או מתכווננות (HI-LOׂ )
  אפשרות להרמת ראש.
  והכל ישראלי כחול לבן .
  ייצור מיוחד לפי דרישה

 • הצעת מחיר מהירה

  מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם!

  קפלקל בע"מ רח' נחל פולג 1 א.ת. צפוני, יבנה | טלפון: 072-3944863 | פקס:08-9333035 | kapelkal@kapelkal.co.il | מפתחי האתר